Novinky 

New York je splněný sen

Jak si splnit sen? Vyražte do New Yorku. Tam by alespoň jednou v životě chtěl jistě každý z nás. Sen je to stále jednodušeji splnitelný. A to i pro low cost cestovatele. Letenku je totiž možné zajistit si již od 8 000,- Kč. A to zejména z různých slevových portálů. Zkrátka je třeba být pozorný. Vzhledem ale k abnormálně drahé lékařské péči v Americe, je rozhodně naprostou nutností nařídit si cestovní pojištění. Nákladnější vyšetření vás totiž může přivést až do dluhů.

Cesta

Průměrná doba letu z anglického Londýna trvá na letiště J.F.Kennedyho přibližně 7 – 8 hodin. Jednou denně létá do New Yorku letadlo společnosti Delta také z Prahy. V ceně letenky se můžete těšit na jídlo a nealkoholické nápoje cenně. A to protože přes Atlantik létají stále klasické aerolinie a let je také poměrně dlouhý. Doporučujeme z těchto důvodu vzít si na palubu něco na čtení či hudební přehrávač. Také určitě pas a propisku, jež se bude hodit po výstupu z letadla. V průběhu letu totiž dostanete formulář o celní deklaraci a v letadle se přeci nechcete zdržovat déle než je opravdu nutné.

Pokud možno, vyberte si sedadla blízko u východu z letadla. Fronty jsou totiž opravdu velké a na všechny čeká vstupní interview na imigračním. Dejte si také pozor, v jaké frontě stojíte. Obvykle se totiž utvoří tři – pro americké občany, držitele víz a držitele ESTA oprávnění.

Cesta z letiště

Až se dostanete na americkou půdu, můžete se do města vydat klasickým taxíkem, Uberem a také zeleným autobusem NYC Airporter. Na Grand Central (ano, TO nádraží z mnoha amerických filmů) se dostanete cca. do hodiny.

Cesta do New Yorku je rozhodně zážitek, který za to stojí. Více o pojištění na cesty najdete na https://ergo.cz/.

Citáty Motta

Related posts

Leave a Comment