Novinky 

Citát Hitchcocka o obleku? Je aktuálnější než si myslíte

Může si průměrný obézní Čech jednoduše koupit oblek? V současnosti to v Česku s obleky rozhodně není růžové a je to větší problém, než by se dalo čekat.

Foto: instagram.com

Když světoznámý filmový režisér, jehož filmy lze stahovat bez registrace zdarma na Ulož to, Alfred Hitchcock prohlásil snad trochu v žertu citát: „Mým největším přáním je vejít do obyčejného obchodu s pánskými oděvy a koupit si tam oblek.“ Pravděpodobně neměl ani ponětí, jak budou tato slova aktuální i 38 let po jeho smrti.

Současná obchodní konfekce pánských obleků úplně neodráží trend, který se ubírají muži v České republice. Češi totiž aktuálně vévodí žebříčkům v obezitě a podle dalších průzkumů je Česko nejvíce nezdravou zemí na světě.

Pokud si takový průměrný tlouštík zajde do obchodního centra koupit oblek, velice rychle zjistí, že má s nakupováním zásadní problém. Pánský oblek je totiž koncipován jako oděv, který má zvýraznit pozitivní rysy mužské postavy.

Vypouklé břicho jde samozřejmě schovat do volnějšího saka, nicméně zde narazíme na problém dlouhých rukávů. Pokud jste navíc i vyšší a mohutné postavy ve většině případů budete mít smůlu úplně. Tolik ke střihu obleků, které mají muže vzhledově vylepšit.

Jistou možností je objednat si sváteční oděv na internetu, který je samozřejmě v nabídce mnohem více pružný. Nicméně vždy se jedná synonymum sázky na ruletě, oblek totiž s velkou pravděpodobností nepadne a následná návštěva krejčího celý nákup prodraží. To je ovšem pouze ten lepší případ.

Je totiž pravděpodobné, že vám oblek vůbec nebude a vy ho budete muset poslat zpátky, což vás samozřejmě bude stát dvojí poštovné. Výsledek vás zkrátka nepotěší.

Budoucnost ovšem není tak černá, jak by se snad mohlo na první pohled zdát. Aktuálně se stále více prosazují obchody, které se zaměřují i na rozměrnější obyvatele. Příkladem může být například značka Uncle Sam, která si na oblečeních pro mohutné lidi vystavěla celý byznys.

Aktuální kryptoměnová horečka navíc v blízké době pravděpodobně nabídne mnohem zábavnější nakupování. Není totiž vyloučeno, že oblek si budeme moci zaplatit například kryptoměnou Bitcoin, což musí potěšit snad každého alespoň trochu technicky zdatného jedince.

Citáty Motta

Related posts

Leave a Comment