Novinky 

Listí sviští, nasaďte si klobouky

Zapomeňte na klasické slamáky, se kterými můžete dělat parádu maximálně tak někde na dovolené nebo na poli a odvažte se ke stylovějším pokrývkám hlavy. Klasickým kloboukům nebo v podstatě jakýmkoliv hučkám totiž ještě neodzvonilo, naopak – dobře zvolený klóbrc dodá vašemu outfitu grády. Základem jsou klobouky menšího charakteru, které nevypadají jako plodnice hub a neudržují od vás lidi ve vzdálenosti poloměru. Klobouky jsou vítaným doplňkem převážně na podzim, kdy si pod ně můžete schovat i uši, aby vám do nich severák nenašpital svoje povídačky.

Francouzka až na půdu

Asi nejtypičtější pokrývkou hlavy, se kterou se můžete na podzim setkat, jsou francouzské barety. I když se jedná o univerzální čapec, který mohou nosit ženy i muži, víc sluší něžnému pohlaví. Baret vynikne především na ženách, které nemají ofinu, která by jinak byla pod okrajem splácnutá a nevypadala příliš vzhledně. Hodí se jak k dlouhým tak krátkým vlasům, na výběr máte nejrůznější barevné varianty. Dalo by se říci, že českým ekvivalentem baretu je rádiovka, kterou byste zase měla nechat spíše mužům. Baret sluší každému tvaru obličeje, jakýmsi nepsaným pravidlem ovšem je, nosit ho mírně na stranu. Baret posazený na střed hlavy může působit hloupě.

Britská elegance

I Britové mají svou pokrývku hlavy, se kterou se ale můžete setkat i v českých končinách. Jedná se o plochou čepici s krátkým kšiltem, které se říká bekovka. Nejčastěji bývá vyrobena z vlny nebo kašmíru, přičemž představuje originální doplněk k jednoduchému podzimnímu kabátku. Bekovka nejenom, že vypadá velmi stylově, ale zároveň je i praktická. Kšilt vás ochrání před deštěm a delší rantl čepice před studeným větrem. Nejvíce této hučce sluší hnědé odstíny, ale vybírat můžete i jiné. Bekovka sedne především ženám s oválným dlouhým obličejem, ale vyzkoušet ho mohou i „srdcovky“. Sedne si take do noty s dámským kabátkem.

Něco jako panama

Ne ten stát, ale druh klobouku, se kterým se setkáte u téměř každého vietnamského stánku na dovolené. Na podzim ale zkuste jinou verzi těchto klobouků, které se těm z panamského proutí podobají jenom tvarem. Stylově tvarované kloboučky, jaké nosí především mužské hvězdy hudební scény, jsou nyní opravdu nesmírně populární. Nejvíce se objevují černé a šedé klobouky, snadno je totiž sladíte k jakémukoliv outfitu. Tento druh klobouku s menším rantlem protaženým dopředu, promáčklinou svrchu a oválným tvarem je hitem hlavně u mladších generací, ale nosit ho mohou i starší ročníky. Takové klobouky padnou dobře i ženám s kulatou tváří

Citáty Motta

Related posts

Leave a Comment