Novinky 

Pronájem e-shopu již není problém

Pronájem e-shopu je jistou možnou alternativou, jak se vrhnout na trh ecommerce. Není však ani zdaleka vhodný pro každého. Komu udělá dobrou službu a kdo by měl na podobné řešení raději urychleně zapomenout?

Komu pronájem e-shopu postačí

Máte se svým internetovým obchodem opravdu výrazné ambice a rádi byste do budoucna pokořili silné hráče na trhu? Pak byste měli sáhnout po jiné možnosti. Je dobré se současně smířit s tím, takový e-shop zdarma nepořídíte. Budete muset investovat do řešení přímo na míru, kterým potenciální klienty přesvědčíte, že právě vy jim můžete nabídnout něco, kvůli čemu mají u vás nakupovat.

Pokud si nejste jisti, že vyděláte alespoň oněch pár stokorun, aby se vám vrátily vstupní náklady na pronájem, nemá smysl se pouštět do vývoje vlastní platformy. Vždy si ovšem, pozor, vyberte kvalitního dodavatele.

Pro koho se takové řešení nehodí

Jestliže už ale máte v oblasti digitálního marketingu jisté znalosti, situaci na trhu znáte a víte, jaký je ekonomický potenciál dané oblasti, důkladně přemýšlejte. Brzy totiž zjistíte, že internetové obchody jakožto předpřipravené řešení jsou vám zkrátka poněkud „malé”.

V případě dalšího růstu je změna nebo rozšiřování zkrátka poměrně nákladnou záležitostí. Standardní moduly jako EET pokladna nebo fakturační systém bývají běžnou součástí těchto platforem. Jestliže však půjdou vaše požadavky dál, můžete narazit. Problematické bývají tyto systémy například i z hlediska SEO.

Co přináší e-shop na míru

Tvorba e-shopu na míru vám v tomto případě dá mnohem větší svobodu. S nadsázkou lze říci, že se váš internetový obchod podřídí vám, nikoli vy jemu. Což mimořádně oceníte hlavně v případě jakéhokoli netradičního zboží, kdy je potřeba přizpůsobit marketingové nástroje, personalizovat newslettery atd.

Nepodceňujte ovšem nejen interní řešení e-shopu, ale také jeho vnějškové pojetí. Zapamatovatelný design se v konkurenci zkrátka počítá. V okamžiku, kdy potřebujete předstihnout zavedené značky, které už si vybudovaly zapamatovatelnou image, byste zaručeně tento atribut neměli opominout.

Citáty Motta

Related posts

Leave a Comment