Novinky 

Úřad práce vás v hledání práce podpoří

Ten, kdo přišel o práci nebo ví, že bude propuštěn, má možnost se registrovat na pracovním úřadu. Úřad práce jej při hledání práce podpoří za podmínky, že bude dodržovat stanovená pravidla. Díky registraci za něj platí pojistné stát, může získat podporu v nezaměstnanosti a mnoho dalších způsobů pomoci.

Úřad práce poskytuje podporu na dojíždění i stěhování za prací

Češi jsou poměrně konzervativní národ a stěhovat se za prací třeba na druhý konec republiky je pro ně naprosto nereálné. Nyní je možné využít podporu až 50 000 Kč na stěhování. Jednorázový příspěvek na stěhování je určen pro ty, kdo se stěhují minimálně 50 km od původního místa bydliště.  Žadatelé, kteří jsou na úřadu registrováni více než 12 měsíců si také mohou zažádat o finanční kompenzaci jízdného, pokud si najdou práci ve vzdálenějším městě.

Úřad práce
Úřad práce

V případě, že je pro vás těžké sehnat práci ne kvůli vzdálenosti, ale kvůli nízké kvalifikaci, nabídne vám úřad práce rekvalifikační kurz. Jednou z výhod rekvalifikace je také zvýšení podpory  v nezaměstnanosti. V případě, že jste v evidenci, může vám úřad práce zajistit kurz, který za vás hradí stát. Musí však jít  o účelnou a potřebnou rekvalifikaci. Nejčastější obory jsou kadeřnice, práce v sociálních službách, svářeči, zedníci, elektrikáři, obchodní zástupci a další. Důležité je, zda jste zdravotně způsobilí pro výkon určité profese a máte patřičný stupeň vzdělání – např. Maturitu.

Úřad práce vám pomůže

Nečekejte, že se o vás úřad práce postará kompletně. Je potřeba být aktivní a vyhledávat práci například na portále personalistka.cz, kde jsou pravidelně přidávány nové nabídky volných míst. Hledáním práce svépomocí máte větší šanci, že najdete rychleji novou práci lépe, často s výhodnějšími podmínkami.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PR-články.cz

Žena

MetSo.cz

Citáty Motta

Related posts

Leave a Comment