Novinky 

Posilování se cvičebními pomůckami

Pokud jste začátečníci a chcete si pořídit posilovací činky, je jasné, že zatím nemáte takové nároky jako třeba kulturisté. Do začátku vám postačí kilové či dvoukilové posilovací činky do ruky. Je to hmotnost doporučená pro začátek a později, až vám to nebude stačit, si klidně můžete pořídit činky těžší. Zdání ale může klamat a spousta lidí třeba považuje kilovou činku za lehkou až moc. Napoprvé se to může zdát lehké, ale při delším cvičení a zejména druhý den můžete své ruce pořádně cítit. Pokud cvičíte cviky zaměřené na ruce, po několika sériích a určitém počtu opakování vás začnou opravdu bolet. Takové činky jednoručky jsou neskutečně variabilní a lze je použít k procvičení jednotlivých svalových skupin celého těla.

Mnoho variant cviků pro posilování s činkami

V podstatě existuje mnohem více cviků na posilování s činkami než klasicky na strojích v posilovně. Při posilování s činkami můžete zapojit více svalových skupin najednou, a tím dosáhnout mnohem většího nárůstu vaší svalové hmoty. Posilování s činkami je asi nejvíce oblíbené a jde o nejvyužívanější nářadí. Používají jej zejména kulturisté, atleti, ale vhodné jsou i pro začátečníky, kteří se zrovna snaží zhubnout, nebo nabrat více svalové hmoty.

Kettlebell nejen na posilování paží

Mezi šikovné pomůcky patří i kettlebell. Jde se o posilovací náčiní, které má tvar koule, má ploché dno a madlo pro uchopení. Cvičení s ním je velmi variabilní. Cviky jako balistické drily prováděné takzvaně švihem, jsou právě ty cviky, které s činkami provádět opravdu nelze. Díky zcela unikátnímu tvaru kettlebellu, který vám právě tyto pohyby umožní, že si dáte pořádně do těla. S touto pomůckou můžete provádět trhy, nadhozy i tlaky, jako jej třeba vstávání ze země, dřepy, jejich různé varianty, jako je na jedné noze podobně. S kettlebellem mohou cvičit muži i ženy v každého věku. Jde o vysoce efektivní silový trénink. Při tomto cvičení neposilujeme pouze svaly rukou a ramen, ale i svaly břišní. Je to také výborná forma cvičení na spalování velkého množství kalorií.

Citáty Motta

Related posts

Leave a Comment